کوچسرفینگ چیه؟

 چند وقته خیلیا ازمون پرسیدن چجوری میشه ارزون سفر کرد؟
راهکارتون رو بگید.
الان ما میانگین نفری روزانه کمتر از 7 دلار خرج میکنیم، که به نظرمون خیلی زیاده هنوز، اما باز همین رو هم توضیح میدم چجوری با روزی تقریبا 25 هزار تومن تو جنوب شرق آسیا (اندونزی، مالزی و الان تایلند) داریم سفر میکنیم.
اولین و گرونترین هزینه سفر، هزینه اقامته، ما چیکار کردیم؟ 95% مواقع از کوچسرفینگ استفاده کردیم و بقیه اش هم از هاستل.

کوچسرفینگ چیه؟
کوچسرفینگ یه سایت معتبر جهانیه که اکثر مسافرا و بکپکرها از سراسر دنیا توش عضون، خونه رایگان در اختیار مسافرا میزارن، و خودشون هم رایگان خونه ی بقیه تو کشورای مختلف میمونن.
 آدرس سایتش: http://www.couchsurfing.com
اپلیکیشن اندروید و آی او اس هم داره.(متاسفانه الان فیلتر شده و باید با فیلتر شکن بازش کنید)
البته که ارزش اصلی کوچسرفینگ به اقامت رایگان نیست، به اینه که با بومی ها و محلی های اون کشور و یا منطقه آشنا بشی، وارد زندگیشون بشی و به سبک اونا زندگی کنی، باهاشون راجع به تفاوتها و شباهتهای بینمون حرف بزنیم، و خلاصه دوست بشیم باهم… حالا چون الان بحث فقط مالی و راجع به هزینه هاست، به قسمت اقامت رایگانش تاکید میکنم.

ما چیکار کردیم؟
قبل از اینکه تصمیم به سفر بگیریم چندین تا مسافر از کشورهای مختلف رو تو خودمون بهشون اقامت رایگان دادیم و از تجربیاتشون استفاده کردیم، انگلیسیمون رو تقویت کردیم و مهمتر از همه تو سایت کوچسرفینگ، اعتبار واسه خودمون جمع کردیم.
.
اعتبار کوچسرفینگ چیه؟
به این صورته که هرکی میومد خونمون میموند، بعد باید تو سایت کوچسرفینگ در موردمون مینوشت، و ماهم در مورد اون. که مثلا اون فرد قابل اعتماد، اجتماعی، تمیز و خیلی چیزای دیگه بود یا نه. و در مورد هم نظرمون رو مینوشتیم.
این رفرنس هارو همه میتونن ببینن در مورد همه افراد عضو کوچسرفینگ، پس با استفاده از نظرات بقیه میسنجی که ببینی طرفت که میخوای مهمونش کنی یا مهمونش شی چه مدلیه و ….
اینجوری شد که ما قبل از سفرمون تقریبا بیست تا رفرنس مثبت از مسافرای مختلف جمع کردیم و این باعث شد که وقتی ما خواستیم خونه ی کسی مهمون بشیم، طرف مقابل بهمون راحتتر اعتماد کنه و قبولمون کنه.
.
با این روش ما هزینه اقامتمون نزدیک به صفر شد. چند باری هم که نتونستیم هاست (کسی که تو کوچسرفینگ مهمون میکنه) پیدا کنیم، که از هاستل استفاده کردیم.
.
هاستل چیه؟
هاستل، همون مهمونخونه است، از هتل درجه اش پایینتره و خیلی قیمتشون کمتره و امکاناتشون هم کمتره. ما که امکاناتی مثل استخر و سالن ورزشی نمیخواستیم، فقط یه اتاق میخواستیم که توش وسایلمون رو بزاریم و شب استراحت کنیم، برا همین هاستل گزینه خوبیه برامون. حدودا اتاقی شبی 40 هزار تومن بوده این پنج جایی که تا حالا هاستل رفتیم. یه اتاق ساده، با یه تخت و دستشویی حموم.
.
راجع به بقیه راهکارا هم تو پستهای بعد مینویسم.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “کوچسرفینگ چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *