درباره ی ما

چرا هیچ و کوچ!؟

می تونم به راحتی فلسفه و حتی تاریخ فلسفه چرایی رو بگم و می گم!. ولی می خوام ته ته ته ته همه آسمون ریسمون بافتنای دنیا رو بگم.

باهاش حال کردیم.

دنبال یه اسم می گشتیم، یهو به ذهنمون رسید و باهاش حال کردیم. همیشه همین بوده، آدم واسه چیزا یا کارایی که دوست داره هزار و یک دلیل می تراشه، واسه کارایی هم که دوست نداره، معمولا هزار و یک دلیل وجود داره.

پس یه جورایی ته همه حرفام و بحثام و دعواهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و…هم باهاش حال کردم یا باهاش حال نمی کنم رو مفروض بگیرید.

خب اصل مطلب که همون مفروضات باشه مشخص شد. حالا بریم سراغ مجهودات یا همون فلسفه بافی که شکسته نفسی نباشه، ید طولایی تو این زمینه دارم!!!

هیچ:

خب یه معنیش میتونه پوچی و نیستی دنیا باشه، که فلاسفه خیلی راجبش حرف زدن. پس چه کاریه اصلا؟ جاشم اینجا نیست.

معنی ما از “هیچ هایک” می یاد. حتما می دونید هیچ هایک چیه. اگه نمی دونید خوب با یه سرچ ساده تو گوگل، اندازه ی ما دربارش اطلاعات می گیرید. یه مطلب هم راجع بهش تو سایت گذاشتیم البته.

ما هم تا پارسال هیچ هایک نکرده بودیم. اولین بار تو مرز گرجستان و ترکیه ، یه هیچ هایکر اکراینی رو با تابلوی TRABZON و یه شصت بزرگ سوار کردیم و هنوز باهاش در ارتباطیم. پس هیچ هایک، فقط مفتی سواری نیست که اگه بود من از اون آدماش نبودم که مفتی به کسی کولی بدم!!!

بعدش هم با یه تصمیم انتحاری چهارماه رفتیم جنوب شرق آسیا و کلا اونجا هیچهایک کردیم.. تو هیچهایک و البته کوچ سرفینگ، پولی رد و بدل نمیشه پس یه جورایی میشه گفت مفته. ولی همه چی پول نیست (شعاری به جمله نگاه نکنید! پول خیلی مهمه) چیزی که رد و بدل میشه از جنس دیگه ایه و مطمئنا برای چیزی که رد و بدل میشه “هیچ” اصلا کلمه مناسبی نیست.

کوچ:

اولین معنی ای که از “کوچ” به ذهن می رسه سفره و معنای دیگه ای هم که ما نیم نگاهی بهش داریم طرز نوشتن COUCHSURFING به فارسیه .

توی “کوچ سرفینگ” هم، ما تازه وارد بودیم و فقط چندتا مسافر از کشورهای آلمان، فرانسه، روسیه، ایرلند، سوئد، ویتنام و سنگاپور داشتیم و بعد تو جنوب شرق آسیا خیلی جاها مهمون بودیم.

پس تجربمون در حد صفر بوده و هنوزم خیلی کمه و همینه که هیجان ماجراجویی سفر به سبک کوله گردی و هیچ و کوچ رو دو چندان کرده برامون.

اینستاگرام پیمان

اینستاگرام مژده